MENU

Svadobné trendy roku 2023

Nové svadobné trendy 

vinoteka-villa-necas

Rok 2023 nám prináša niektoré nové a veľmi zaujímavé trendy pre svadby. Ukazujú, že svadby v roku 2023 budú oslavou jedinečnosti a zábavy pre všetkých zúčastnených. Dôležité je, aby páry urobili svoje svadby takými, aké ich oni chcú mať a aby sa cítili pohodlne a šťastne. Tu sú niektoré z nich: 

 
 1. Eco-friendly: Ekologické svadby sú čoraz populárnejšie a vyhľadávanejšie. Moderné páry sa usilujú udržať svoj vplyv na životné prostredie na minimálnej úrovni a vyberajú si biologicky odbúrateľné dekorácie, jedlo a obrúčky, ale aj drevené stoličky, či vegánske menu. 
 2. Minimalizmus: V roku 2023 platí pravidlo – menej je niekedy viac. Minimalistický štýl, elegancia a jednoduchosť. Veľa párov si zvolí práve túto cestu. Minimalizmus zdôrazňuje jednotlivé prvky, akými sú svetlo a kvety. 
 3. Personalizácia: Na každej svadbe by mal byť použitý “rukopis” svadobčanov, ktorý odráža ich charakter a vkus. V roku 2023 sa stáva trendom personalizácia aj malých detailov ako sú svadobné oznámenia, menu a podobne. 
 4. Vidiecky štýl: Ako aj v predošlých rokoch aj v roku 2023 sú populárne svadby v prírode alebo na farmách. Na Slovensku je v tomto štýle veľa krásnych a jedinečných priestorov ako napríklad Stodola Zlatník, Svadba na Haciende, Ranch 13, Zelený deň, Ekorezort Vendelín a množstvo iných.  
 5. Zážitkové svadby: Svadby už často nie sú len o obrade a zábave, ale stávajú sa zážitkom pre hostí. Množstvo priestorov ponúka špeciálne gastronomické ochutnávky, taktiež veľmi  obľúbené ochutnávky piva a vína, špeciálne aktivity a podobne.  
 6. Destinačné svadby: Do popredia sa dostávajú svadby organizované v exotických destináciách ako sú pláže, hory alebo aj tropické ostrovy. Záleží od rozpočtu a od osobných preferencií.
 7. Interaktívne aktivity: Súčasťou svadby bývajú namiesto tradičných tanečných kôl rôzne interaktívne aktivity. Páry pripravujú pre svadobčanov tvorivé dielne, stánky s jedlom a nápojmi alebo rôzne hry pre hostí, karaoke. Kreativite sa medze nekladú. Využite to!  
Svadobné anti-trendy 
Poďme sa však pozrieť na staršie svadobné trendy, ktoré sa stávajú neaktuálnymi. Tu sú niektoré z nich: 
 
 1. Prehnané dekorácie: Niektoré svadobné dekorácie, ako sú veľké aranžmány kvetín a prehnané výzdoby, už nie sú také populárne ako v minulosti. Páry viac zaujíma funkčnosť a jednoduchosť. 
 2. Klasické a formálne: Najviac do pozadia ustupujú klasické formálne svadby s prísnymi pravidlami, keďže páry hľadajú viac uvoľnený a neformálny prístup.
 3. Tradičné menu: Tradičné svadobné menu, ako je slepačí vývar a bravčová panenka ustupujú do úzadia a páry vyhľadávajú rôzne možnosti, ako sú street foodové, vegánske a vegetariánske jedlá.
 4. Povinné tance: Páry hľadajú iné možnosti zábavy ako sú hry alebo interaktívne aktivity. Tanečné povinnosti idú do úzadia.
 5. Obmedzenie na farebný štýl: Jedna farba pre všetky prvky svadby už nie je populárna. V popredí dominujú zmiešané farby a rôzne textúry.   
Ako ste si určite všimli, tieto trendy ukazujú, že svadby sú čoraz viac uvoľnené a osobné, čo je určite prínosom pre všetkých zúčastnených hostí.  
 
 


Povedali o mne

Ľubko je nie len úžasný človek ale aj talentovaný fotograf, ktorý robí svoju prácu srdcom. A ja som naozaj šťastná a vďačná, že ukázal opäť to najlepšie zo seba aj počas nášho veľkého dňa. Zo srdca ti ešte raz ďakujeme, že si bol toho dňa súčasťou a že si nám naň vytvoril toľko prenádherných spomienok.
Dianka & Ivko
Odporúčame všetkým, ktorí hľadajú úžasný, priateľský a zodpovedný prístup, profesionalitu a tie najkrajšie fotky zachytávajúce všetky druhy emócií. Ďakujeme.
Martinka & Lukáš
Tohoto sympatického, pohodovehého a originálneho fotografa môžeme len odporúčiť. Z prostredia aj Vás vyťaží maximum a je vidno, že ho práca naozaj baví od prvej komunikácie (ktorá je rýchla), cez fotenie až po samotné zabalenie fotografií, ktoré je vyladené do posledného detailu. A v jeho spoločnosti sa počas fotenia budete cítiť naozaj príjemne.
Monika & Stano
Profesionálny a veľmi ľudský prístup. Ľubomír vie vytvoriť perfektnú náladu počas celej doby fotenia. Cítila som sa maximálne uvoľnená a priebeh fotenia bol prirodzený, nič nebolo treba siliť. Výsledok stál jednoznačne za to! Príjemná atmosféra je cítiť z celej jeho práce, do ktorej vkladá obrovský kus seba. Odporúčam ho všade kde sa dá!
Aďka
Ďakujeme veľmi krásne za zväčšenie nášho svadobného dňa. Mali sme stres zo svadobného fotenia, ale ten pominul, čo sme vystúpili z auta. Celé fotenie prebiehalo veľmi uvoľnene a máme nádherné fotky. Lepšieho fotografa sme si nemohli vybrať. Ľubko je priateľský, ochotný, dôsledný profesionál. Poradí s kvantum vecami, nie len čo sa fotografovania týka a komunikácia s ním je ukážková, určite odporúčam.
Simonka & Matej
Lepšieho fotografa a človeka na fotenie sme si snáď nemohli ani vybrať, sme veľmi radi, že sme ťa stretli a svadobné momenty určite neboli naše posledné, ktoré si fotil. Z každého momentu si zachytil tie najkrajšie fotky, aké mohli vzniknúť, fotenie bolo uvoľnene a veselé, o čom svedčia aj fotky. Vieš ľudí nastaviť, uvoľniť a spraviť atmosféru aby sa ľudia cítili ja fotení ako doma. Na výsledné fotky sme dlho nečakali a na záver nam prišli v nádhernom obale s krásnym popisom. Si proste najlepší a budeme ťa každému odporúčať. Už teraz sa tešíme na ďalšie fotenie.
Nikola & Vlado
Veľmi šikovný, mladý chalan, ktorého fotenie ozaj baví. A je to aj vidno na jeho fotkách, aký cit a nadšenie do nich vkladá. Aj preto sme si ho vybrali ako svadobného fotografa. Bola som s ním od príprav, aj to som mu vďačná, že ma ukecal, aby tam bol. Inak by som prišla o krásne momentky. Je veľmi príjemný, taký kľudný, upokojujúci. Takého človeka v deň svadby fakt že potrebujete mať pri sebe. Výsledok bol nad očakávania. Veľmi sa mi páči ako vie zachytiť detail a emóciu a o fotení v prírode ani nevravím. Odporúčam všetkými desiatimi.
Lucka & Juraj
Skvelý prístup, dokonalá tvorba. Lepšie sme si zvoliť nemohli. Už teraz sa tešíme na všetky fotky. Ďakujeme, že si bol súčasťou nášho veľkého dňa.
Mirjeta & Juraj
Šikovný fotograf, ktorý naozaj rozumie svojej práci, kreatívny, má cit pre detail a množstvo nápadov. Spolupráca s ním je veľmi príjemná a bezprostredná. S fotkami sme veľmi spokojní.
Barborka & Peťo
Určite najlepšia skúsenosť s fotografom vôbec. Na jednej strane prístup.. vyslovene priateľský vzťah s klientom a získanie si dôvery, na druhej strane pre nás osobne bolo svadobné fotenie veľmi príjemné, keďže sa snažil aby fotky vyzerali prirodzene, žiadne strojené pózy a umelé úsmevy. Dokázal zachytiť tie najkrajšie momenty… Ak túžite po naozaj výnimočných fotkách, tak určite odporúčame...Myslím, že jeho práca hovorí za všetko . ĎAKUJEME M&M
Majka & Matej
Ľubko, ďakujeme za priateľský a profesionálny prístup nielen v svadobný deň ale aj pred ním a po ňom! Od začiatku mi bolo jasné, že si tá správna voľba: fotograf ktorý sleduje dnešné trendy (moje vysnené blurry photos), nebojí sa ich vyskúšať a zaujíma sa o svojich klientov. Fotky boli nádherne odovzdané, zachytávajúce množstvo emócií, ktoré sme nemali šancu vidieť. Budeme na náš deň spomínať a prežívať odznova aj vďaka tvojim fotkám :) Ďakujeme.
Dominika & Ivan
Obrovská spokojnosť! Keby sa dalo, dali by sme aj 10 hviezdičiek. Boli sme nadmieru spokojní, či už s komunikáciou alebo samotným svadobným dňom a fotením. Už pri predsvadobnom stretnutí sme vedeli, že sme si vybrali dobre. Svadobný fotograf, ktorý je priateľský, milý, ale zároveň aj dôsledný a je vidno, že svoju prácu naozaj miluje a vyzná sa v tom čo robí. Jedným slovom profesionál - o čom svedčia absolutne dokonalé fotky, ktoré sme dostali. Okrem toho by sme radi vyzdvihli aj príjemnú a uvoľnenú atmosféru pri fotení - aj keď sme sa toho dosť báli, ako to bude prebiehať - všetko bolo úplne super. Ani sme nedúfali, že zo svadobného dňa budeme mať tak nádherné fotky. Ďakujeme!
Barborka & Miro
Máme naozaj vytúžené svadobné fotky! Pri hľadaní vysneného svadobného fotografa, ma zaujali práve jeho fotky z prírody, boli krásne. Chceli sme sa fotiť v lese. Cez deň a v noci, vďaka kreativite fotografa, s lampášmi... Výsledok je úžasný! Tento Fotograf vie presne zachytiť tie krehké momenty nabité emóciami... Ďakujeme za zvečnenie nášho najkrajšieho dňa. Odporúčame všetkým!
Lucka & Robo
Vrelo odporúčame tohto fotografa! Bol to náš svadobný fotograf, s ktorým sme boli nadmieru spokojní. O spokojnosti svedčí aj druhé fotenie, na ktoré sme si ho vybrali. Išlo o tehotenské portréty a určite s ním rátame aj pri iných foteniach. Fotky sú vždy krásne, detailne, umelecké, farebné aj čiernobiele. Výhodou je že fotky sú odovzdané vo viacerých variantoch: na USB, na stránke a aj vo vytlačenej forme. Vie krásne zachytiť každý moment a pri prezretí fotiek je cítiť z tých fotiek zachytenú emóciu. Super sa s nim spolupracuje, je ústretový, šikovný, vie poradiť a prichádza vždy s novinkami pri fotení. Ešte raz Ďakujeme a určite budeme len odporúčať tohto fotografa a tešiť sa na daľšiu spoluprácu s ním!.
Ivanka & Jozef
my wedding
© 2023 Ľubomír Kompaník - všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA