MENU

ČASTÉ OTÁZKY

AKÝ MÁŠ CENNÍK ZA FOTENIE SVADOBNÉHO DŇA?
Toto je väčšinou prvá otázka, ktorú dostávam. Je veľmi dôležité, aby ste si pozreli moje portfólio. Ak sa Vám bude moja tvorba páčiť, budem rád, keď ma kontaktujete. Môžete mi napísať na info@lubomirkompanik.sk, pomocou kontaktného formulára alebo na sociálnych sieťach (FB, IG). A ja Vám pošlem všetky potrebné informácie ohľadom cenníka.


AKO SI REZERVOVAŤ TERMÍN?
V prípade, že mám Váš svadobný termín voľný, pošlete mi rezervačný e-mail na základe ktorého Vám vypracujem a zašlem zmluvu o dielo. Po podpise zmluvy a zaplatení rezervačného poplatku je termín len Váš! Bližšie detaily svadobného fotenia sa väčšinou dohadujú jeden až dva týždne pred svadbou, keď už aj Vy máte predstavu a viete približný harmonogram svadobného dňa.


JE POTREBNÉ AJ OSOBNÉ STRETNUTIE PRI DOHADOVANÍ SVADBY ?
Pokiaľ je z Vašej strany záujem, veľmi rád sa s Vami stretnem aj osobne. No nie je to podmienkou, všetko vieme dohodnúť telefonicky alebo mailom.


KEDY JE NAJLEPŠÍ ČAS NA FOTENIE SVADOBNÝCH PORTRÉTOV?
Na fotenie svadobných portrétov sú tri možnosti:

  • Pred obradom - tento spôsob neodporúčam. Slnko je veľmi ostré a vytvára nepekné tiene na tvári. Ešte by som spomenul zvýšený stres z časovej tiesne.
  • Pri západe slnka (odbehnutie zo svadby) - toto považujem za najlepšiu možnosť vo svadobný deň. Atmosféra je už uvoľnená a svetlo je veľmi jemné - ideálne pre krásne zábery. Farby západu slnka sú jedinečné. Nebojte sa, že budeme dlho preč, toto fotenie zvládneme do 30 minút.
  • Fotenie v iný ako svadobný deň - najideálnejší spôsob. Milujete hory a radi cestujete? Stači si ma zobrať so sebou a nafotíme nezabudnuteľné zábery a zažijeme veľa zábavy. :) Lokalitu si môžete vybrať sami (SR aj zahraničie), prípadne Vám veľmi rád poradím. Vyberieme si ideálny čas, najlepšie však v týždni po svadbe (pokiaľ má nevesta šaty k dispozícii). 
  • O TEJTO TÉME SOM NAPÍSAL AJ ČLÁNOK :) https://www.lubomirkompanik.sk/blog/kedy-mame-fotit-svadobne-portrety

CHCELI BY SME SVADOBNÉ PORTÉTY FOTIŤ V ZAHRANIČÍ, IŠIEL BY SI S NAMI? 
Áno! Je to môj veľký sen. Stačí si ma pribaliť do batohu a zažijeme nezabudnuteľné dobrodružstvo.


VIDÍME, ŽE PÔSOBÍŠ V POVAŽSKEJ BYSTRICI, ALE MY BUDEME MAŤ SVADBU V INOM MESTE, PRÍDEŠ ZA NAMI? 
Áno, pochádzam z okolia Považskej Bystrice, ale veľmi rád prídem za vami kamkoľvek, kde si budete priať.


KEDY NÁM ODOVZDÁŠ FOTOGRAFIE? 
Celková doba dodania kompletného diela je závislá od aktuálnej vyťaženosti. Odvíja sa to v akej časti svadobnej sezóny sa nachádzam a koľko fotení mám pomedzi svadby. Na začiatku svadobnej sezóny je to cca do 4 týždňov a v druhej polovici sezóny 5-8 týždňov.


ČO AK NECHTIAC STRATÍME FOTOGRAFIE? 
Vaše fotografie Vám budú kedykoľvek k dispozícii. Po dobu dvoch rokov budú stále k dispozícii pod heslom na mojom webe. Keď uplynú dva roky, fotky budú naďalej bezpečne uschované u mňa na externých diskoch.


AKO UPRAVUJEŠ FOTKY?
Každá fotografia je profesionálne upravená s dôrazom na prirodzený vzhľad. Prehnané retuše a neprirodzené pózy u mňa určite nenájdete. Snažím sa, aby fotenie prebiehalo v uvoľnenej atmosfére, takže fotenia sa nemusíte vôbec obávať. :) Neupravené fotky neodovzdávam, je to polotovar. :)


ZVEREJŇUJEŠ FOTOGRAFIE Z KAŽDÉHO FOTENIA?
Nie, fotografie zverejňujem iba s Vaším súhlasom. Pokiaľ mi ho dáte, môžete sa tešiť z prvých fotografií už pár dní po fotení.


FOTÍŠ LEN SVADBY?
Primárne sa zameriavam na fotenie svadieb, avšak fotím aj rande, rodinné fotenia, tehotenské fotenia, firemné eventy,Promo fotografie pre firmy. Tieto fotenia prispôsobujem aktuálnej vyťaženosti počas svadobnej sezóny.


ROBÍŠ AJ VIDEO, ALEBO IBA FOTÍŠ?
Som fotograf, takže iba fotím. Ak niekto v jednej osobe ponúka fotenie aj Video mali by ste zbystrieť. Vytvoriť fotografie a video na profesionálnej úrovni vyžaduje maximálnu sústredenosť. Urobiť to naraz na vysokej úrovni je nemožné.


AKO DLHO SA VENUJEŠ FOTENIU? 
Fotenie sa stalo mojou veľkou záľubou už v roku 2016. Najskôr som sa venoval krajinárskej fotografii. Aktuálne sa sústredím prevažne na fotenie svadieb a portrétov.


AKÚ TECHNIKU POUŽÍVAŠ?
Pre mňa sú najdôležitejšie emócie a príbehy, ktoré sa odohrávajú na svadbách. Na ich čo najlepšie zachytenie používam súčasne dva profesionálne fotoaparáty značky Nikon. Súčasťou mojej výbavy je päť profesionálnych objektívov, statívy, blesky a rôzne príslušenstvo. Všetko pre zachytenie tých najkrajších okamihov v čo najlepšej kvalite.

Povedali o mne

Ak hľadáte fotografa, ktorý vie dokonalo zachytiť každý moment svadby, emóciu a lásku, tak už ste ho našli :)  Od začiatku plánovania svadby sme mali jasno v tom, koho chceme na zachytenie nášho svadobného dňa. Už od prvej komunikácie bol ochotný priateľsky všetko vysvetliť a poradiť. Stretnutie bolo uvoľnené, pekne sme si naplánovali ako bude náš svadobný deň prebiehať.  Počas svadby sa prirodzene začlenil medzi svadobných hostí a nerušene zachytával momenty nášho svadobneho dňa. Fotenie portrétov bolo uvoľnené, priateľské a máme z neho krásne spomienky.  Obdivujem jeho prácu a cit pre fotografiu. Dodanie fotiek bolo rýchlejšie ako sme očakávali a boli ešte krajšie ako sme si predstavovali. Teším sa na ďalšie stretnutia.
Bibiána & Šimon
Radi by sme sa s manželom podelili o výbornu skúsenosť s Ľubkom. Kontaktovali sme ho približne 9 mesiacov pred svadbou - od prvej chvíle bola komunikácia na vysokej úrovni, profesionálna, ľudská a priateľská zároveň. Všetkým našim požiadavkám vyhovel, na čo sme sa zabudli spýtať, pripomenul sám. Počas svadobného dňa sme o ňom ani nevedeli, pričom hostia si ho chválili snáď najviac - jeho charakter, zmysel pre humor a schopnosť usmerniť a poradiť. Absolvovali sme i posvadobné fotenie, čo je veľká výhoda, že Ľubko ponúka. Opäť ten istý prístup. A kvalita fotiek? O tom sa snáď nemusíme ani baviť. Bezkonkurenčne prepracované do posledného detailu, zachytávajúce každý dôležitý moment, emóciu. Album sme videli snáď 100x a nevieme sa na fotografie vynadívať. Ľubko, ďakujeme, že si bol súčasťou nášho dňa, zachytil autentické momenty a tešíme sa i na ďalšiu spoluprácu. Želáme veľa úspechov a milých klientov. Ďakujeme ešte raz
Timea & Oliver
Ľubko je naozaj skvelý fotograf a hlavne človek. Veľmi radi sa podelíme o našu skúsenosť s ním v náš svadobný deň.Je to veľký profesionál s príjemným ľudským prístupom. Od začiatku s ním bola výborná komunikácia a vedeli sme, že sa nemáme čoho obávať.Od prvého momentu stretnutia a fotenia príprav bola pohodová priateľská atmosféra a z nás opadol ten stres, že vás stále niekto sleduje objektívom :) Hostia si spoluprácu s Ľubkom tiež pochvaľovali, celý deň a večer bolo veselo, máme zachytené pamätné momenty a hlavne krásne zážitky a aj vtipné spomienky.Portréty sme fotili v iný deň, čo bolo super, lebo sme neboli pod časovým stresom. Ľubko nás krásne pofotil, atmosféra bola skvelá, ani nevieme ako, ubehlo to rýchlo a hlavne všetko prirodzene a nenútene.Výsledné fotky stoja naozaj zato, my sme veľmi spokojní, nehovoriac o krásnom balení, v ktorom ich Ľubko posiela a pribalil nám aj nejaké fotky navyše. Ľubko, povedali sme ti to už veľa krát a aj teraz verejne, naozaj ti veľmi pekne ďakujeme, že si bol v tento deň s nami a postaral sa nám o krásne fotografie. Určite sa v budúcnosti ešte vidíme :)
Dominika & Tomáš
Ľubkovi by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za zachytenie našich momentov. Vybrať si jeho bola tá najlepšia voľba. Boli sme neskutočne nadšení z jeho práce, prístupu ako aj komunikácie. Nádherné portréty a momentky. Tiež si dáva záležat aj na balení v ktorom odovzdáva svoju prácu :) Odporúčame ho všetkými 10 :)
Mirka & Dominik
Boli sme nadmieru spokojní. Perfektná komunikácia, fotky a hlavne prístup nášho fotografa. Celé fotenie bolo tak prirodzené, že koľkokrát sme ani nevedeli, že sa fotíme :) Vymyslela som si toho naozaj veľa čo sa týka nápadov na fotky a všetko bolo splnené, dokonca sme nafotili ešte viac. Veľmi sa chcem poďakovat pretože, keď sme naše fotky dostali v krásnom balení, dostali ma nazad do nášho špeciálneho dňa a určite to nie je naše posledné fotenie s Ľubom :)
Lucka & Samo
Obrovská spokojnosť! Keby sa dalo, dali by sme aj 10 hviezdičiek. Boli sme nadmieru spokojní, či už s komunikáciou alebo samotným svadobným dňom a fotením. Už pri predsvadobnom stretnutí sme vedeli, že sme si vybrali dobre. Svadobný fotograf, ktorý je priateľský, milý, ale zároveň aj dôsledný a je vidno, že svoju prácu naozaj miluje a vyzná sa v tom čo robí. Jedným slovom profesionál - o čom svedčia absolutne dokonalé fotky, ktoré sme dostali. Okrem toho by sme radi vyzdvihli aj príjemnú a uvoľnenú atmosféru pri fotení - aj keď sme sa toho dosť báli, ako to bude prebiehať - všetko bolo úplne super. Ani sme nedúfali, že zo svadobného dňa budeme mať tak nádherné fotky. Ďakujeme!
Barborka & Miro
Zo svadby ostanú človeku iba spomienky a v prípade dobrého fotografa si ich človek vie pripomenúť znova. Od kedy nám Ľubko odovzdal fotky,nevieme sa na ne vynadívať,vždy ako keby sme tam boli znova.Portrétovky sú tiež náádherné,super atmosféra na fotení sa tam určite premietla.Vidno,že ho práca baví,má pre ňu mega cit a aj naši hostia si ho nevedia vynachváliť,zapadol medzi nás :) Ďakujeme moc!
Gabča & FIlip
Ľubko, ďakujeme za priateľský a profesionálny prístup nielen v svadobný deň ale aj pred ním a po ňom! Od začiatku mi bolo jasné, že si tá správna voľba: fotograf ktorý sleduje dnešné trendy (moje vysnené blurry photos), nebojí sa ich vyskúšať a zaujíma sa o svojich klientov. Fotky boli nádherne odovzdané, zachytávajúce množstvo emócií, ktoré sme nemali šancu vidieť. Budeme na náš deň spomínať a prežívať odznova aj vďaka tvojim fotkám :) Ďakujeme.
Dominika & Ivan
Máme naozaj vytúžené svadobné fotky! Pri hľadaní vysneného svadobného fotografa, ma zaujali práve jeho fotky z prírody, boli krásne. Chceli sme sa fotiť v lese. Cez deň a v noci, vďaka kreativite fotografa, s lampášmi... Výsledok je úžasný! Tento Fotograf vie presne zachytiť tie krehké momenty nabité emóciami... Ďakujeme za zvečnenie nášho najkrajšieho dňa. Odporúčame všetkým!
Lucka & Robo
Vrelo odporúčame tohto fotografa! Bol to náš svadobný fotograf, s ktorým sme boli nadmieru spokojní. O spokojnosti svedčí aj druhé fotenie, na ktoré sme si ho vybrali. Išlo o tehotenské portréty a určite s ním rátame aj pri iných foteniach. Fotky sú vždy krásne, detailne, umelecké, farebné aj čiernobiele. Výhodou je že fotky sú odovzdané vo viacerých variantoch: na USB, na stránke a aj vo vytlačenej forme. Vie krásne zachytiť každý moment a pri prezretí fotiek je cítiť z tých fotiek zachytenú emóciu. Super sa s ním spolupracuje, je ústretový, šikovný, vie poradiť a prichádza vždy s novinkami pri fotení. Ešte raz Ďakujeme a určite budeme len odporúčať tohto fotografa a tešiť sa na daľšiu spoluprácu s ním!.
Ivanka & Jozef
Určite najlepšia skúsenosť s fotografom vôbec. Na jednej strane prístup.. vyslovene priateľský vzťah s klientom a získanie si dôvery, na druhej strane pre nás osobne bolo svadobné fotenie veľmi príjemné, keďže sa snažil aby fotky vyzerali prirodzene, žiadne strojené pózy a umelé úsmevy. Dokázal zachytiť tie najkrajšie momenty… Ak túžite po naozaj výnimočných fotkách, tak určite odporúčame...Myslím, že jeho práca hovorí za všetko . ĎAKUJEME
Majka & Matej
Odporúčame všetkým, ktorí hľadajú úžasný, priateľský a zodpovedný prístup, profesionalitu a tie najkrajšie fotky zachytávajúce všetky druhy emócií. Ďakujeme.
Martinka & Lukáš
Tohoto sympatického, pohodovehého a originálneho fotografa môžeme len odporúčiť. Z prostredia aj Vás vyťaží maximum a je vidno, že ho práca naozaj baví od prvej komunikácie (ktorá je rýchla), cez fotenie až po samotné zabalenie fotografií, ktoré je vyladené do posledného detailu. A v jeho spoločnosti sa počas fotenia budete cítiť naozaj príjemne.
Monika & Stano
Ďakujeme veľmi krásne za zväčšenie nášho svadobného dňa. Mali sme stres zo svadobného fotenia, ale ten pominul, čo sme vystúpili z auta. Celé fotenie prebiehalo veľmi uvoľnene a máme nádherné fotky. Lepšieho fotografa sme si nemohli vybrať. Ľubko je priateľský, ochotný, dôsledný profesionál. Poradí s kvantum vecami, nie len čo sa fotografovania týka a komunikácia s ním je ukážková, určite odporúčam.
Simonka & Matej
Lepšieho fotografa a človeka na fotenie sme si snáď nemohli ani vybrať, sme veľmi radi, že sme ťa stretli a svadobné momenty určite neboli naše posledné, ktoré si fotil. Z každého momentu si zachytil tie najkrajšie fotky, aké mohli vzniknúť, fotenie bolo uvoľnene a veselé, o čom svedčia aj fotky. Vieš ľudí nastaviť, uvoľniť a spraviť atmosféru aby sa ľudia cítili ja fotení ako doma. Na výsledné fotky sme dlho nečakali a na záver nam prišli v nádhernom obale s krásnym popisom. Si proste najlepší a budeme ťa každému odporúčať. Už teraz sa tešíme na ďalšie fotenie.
Nikola & Vlado
Veľmi šikovný, mladý chalan, ktorého fotenie ozaj baví. A je to aj vidno na jeho fotkách, aký cit a nadšenie do nich vkladá. Aj preto sme si ho vybrali ako svadobného fotografa. Bola som s ním od príprav, aj to som mu vďačná, že ma ukecal, aby tam bol. Inak by som prišla o krásne momentky. Je veľmi príjemný, taký kľudný, upokojujúci. Takého človeka v deň svadby fakt že potrebujete mať pri sebe. Výsledok bol nad očakávania. Veľmi sa mi páči ako vie zachytiť detail a emóciu a o fotení v prírode ani nevravím. Odporúčam všetkými desiatimi.
Lucka & Juraj
Ľubko je nie len úžasný človek ale aj talentovaný fotograf, ktorý robí svoju prácu srdcom. A ja som naozaj šťastná a vďačná, že ukázal opäť to najlepšie zo seba aj počas nášho veľkého dňa. Zo srdca ti ešte raz ďakujeme, že si bol toho dňa súčasťou a že si nám naň vytvoril toľko prenádherných spomienok.
Dianka & Ivko
my wedding
© 2024 Ľubomír Kompaník - všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA