MENU

ČASTÉ OTÁZKY

AKÝ MÁŠ CENNÍK ZA FOTENIE SVADOBNÉHO DŇA?
Toto je väčšinou prvá otázka, ktorú dostávam. Je veľmi dôležité, aby ste si pozreli moje portfólio. Ak sa Vám bude moja tvorba páčiť, budem rád, keď ma kontaktujete. Môžete mi napísať na info@lubomirkompanik.sk, pomocou kontaktného formulára alebo na sociálnych sieťach (FB, IG). A ja Vám pošlem všetky potrebné info ohľadom cenníka.


AKO SI REZERVOVAŤ TERMÍN?
V prípade, že mám Váš svadobný termín voľný, dohodneme sa na predbežnej rezervácii. E-mailom Vám zašlem potrebné informácie. Bližšie detaily svadobného fotenia sa väčšinou dohadujú jeden až dva týždne pred svadbou, keď už aj Vy máte predstavu a viete približný harmonogram svadobného dňa.


JE POTREBNÉ AJ OSOBNÉ STRETNUTIE PRI DOHADOVANÍ SVADBY ?
Pokiaľ je z Vašej strany záujem, veľmi rád sa s Vami stretnem aj osobne. No nie je to podmienkou, všetko vieme dohodnúť aj telefonicky alebo mailom.


KEDY JE NAJLEPŠÍ ČAS NA FOTENIE SVADOBNÝCH PORTRÉTOV?
Na fotenie svadobných portrétov sú tri možnosti:

  • Pred obradom - tento spôsob neodporúčam. Slnko je veľmi ostré a vytvára nepekné tiene na tvári. Ešte by som spomenul zvýšený stres z časovej tiesne.
  • Pri západe slnka (odbehnutie zo svadby) - toto považujem za najlepšiu možnosť vo svadobný deň. Atmosféra je už uvoľnená a svetlo je veľmi jemné - ideálne pre krásne zábery. Farby západu slnka sú jedinečné. Nebojte sa, že budeme dlho preč, toto fotenie zvládneme do 30 minút.
  • Fotenie v iný ako svadobný deň - najideálnejší spôsob. Milujete hory a radi cestujete? Stači si ma zobrať so sebou a nafotíme nezabudnuteľné zábery a zažijeme veľa zábavy. :) Lokalitu si môžete vybrať sami (SR aj zahraničie), prípadne Vám veľmi rád poradím. Vyberieme si ideálny čas, najlepšie však v týždni po svadbe (pokiaľ má nevesta šaty k dispozícii).

CHCELI BY SME SVADOBNÉ PORTÉTY FOTIŤ V ZAHRANIČÍ, IŠIEL BY SI S NAMI? 
Áno! Je to môj veľký sen. Stačí si ma pribaliť do batohu a zažijeme nezabudnuteľné dobrodružstvo.


VIDÍME, ŽE PÔSOBÍŠ V POVAŽSKEJ BYSTRICI, ALE MY BUDEME MAŤ SVADBU V INOM MESTE, PRÍDEŠ ZA NAMI? 
Áno, pochádzam z okolia Považskej Bystrice, ale veľmi rád prídem za vami kamkoľvek, kde si budete priať.


KEDY NÁM ODOVZDÁŠ FOTOGRAFIE? 
Celková doba dodania kompletného diela je závislá od aktuálnej vyťaženosti. Odvíja sa to v akej časti svadobnej sezóny sa nachádzam a koľko fotení mám pomedzi svadby. Na začiatku svadobnej sezóny je to cca do 4 týždňov a v druhej polovici sezóny 5-8 týždňov.


ČO AK NECHTIAC STRATÍME FOTOGRAFIE? 
Vaše fotografie Vám budú kedykoľvek k dispozícii. Po dobu dvoch rokov budú stále k dispozícii pod heslom na mojom webe. Keď uplynú dva roky, fotky budú naďalej bezpečne uschované u mňa na externých diskoch.


AKO UPRAVUJEŠ FOTKY?
Každá fotografia je profesionálne upravená s dôrazom na prirodzený vzhľad. Prehnané retuše a neprirodzené pózy u mňa určite nenájdete. Snažím sa, aby fotenie prebiehalo v uvoľnenej atmosfére, takže fotenia sa nemusíte vôbec obávať. :) Neupravené fotky neodovzdávam, je to polotovar. :)


ZVEREJŇUJEŠ FOTOGRAFIE Z KAŽDÉHO FOTENIA?
Nie, fotografie zverejňujem iba s Vaším súhlasom. Pokiaľ mi ho dáte, môžete sa tešiť z prvých fotografií už pár dní po fotení.


FOTÍŠ LEN SVADBY?
Primárne sa zameriavam na fotenie svadieb, avšak fotím aj rande, rodinné fotenia, tehotenské fotenia, firemné eventy. Tieto fotenia prispôsobujem aktuálnej vyťaženosti počas svadobnej sezóny.


ROBÍŠ AJ VIDEO, ALEBO IBA FOTÍŠ?
Som fotograf, takže iba fotím.


AKO DLHO SA VENUJEŠ FOTENIU? 
Fotenie sa stalo mojou veľkou záľubou už v roku 2016. Najskôr som sa venoval krajinárskej fotografii. Aktuálne sa sústredím prevažne na fotenie svadieb a portrétov.


AKÚ TECHNIKU POUŽÍVAŠ?
Pre mňa sú najdôležitejšie emócie a príbehy, ktoré sa odohrávajú na svadbách. Na ich čo najlepšie zachytenie používam súčasne dva profesionálne fotoaparáty značky Nikon. Súčasťou mojej výbavy je päť profesionálnych objektívov, statívy, blesky a rôzne príslušenstvo. Všetko pre zachytenie tých najkrajších okamihov v čo najlepšej kvalite.

Povedali o mne

Ľubko je nie len úžasný človek ale aj talentovaný fotograf, ktorý robí svoju prácu srdcom. A ja som naozaj šťastná a vďačná, že ukázal opäť to najlepšie zo seba aj počas nášho veľkého dňa. Zo srdca ti ešte raz ďakujeme, že si bol toho dňa súčasťou a že si nám naň vytvoril toľko prenádherných spomienok.
Dianka & Ivko
Odporúčame všetkým, ktorí hľadajú úžasný, priateľský a zodpovedný prístup, profesionalitu a tie najkrajšie fotky zachytávajúce všetky druhy emócií. Ďakujeme.
Martinka & Lukáš
Tohoto sympatického, pohodovehého a originálneho fotografa môžeme len odporúčiť. Z prostredia aj Vás vyťaží maximum a je vidno, že ho práca naozaj baví od prvej komunikácie (ktorá je rýchla), cez fotenie až po samotné zabalenie fotografií, ktoré je vyladené do posledného detailu. A v jeho spoločnosti sa počas fotenia budete cítiť naozaj príjemne.
Monika & Stano
Profesionálny a veľmi ľudský prístup. Ľubomír vie vytvoriť perfektnú náladu počas celej doby fotenia. Cítila som sa maximálne uvoľnená a priebeh fotenia bol prirodzený, nič nebolo treba siliť. Výsledok stál jednoznačne za to! Príjemná atmosféra je cítiť z celej jeho práce, do ktorej vkladá obrovský kus seba. Odporúčam ho všade kde sa dá!
Aďka
Ďakujeme veľmi krásne za zväčšenie nášho svadobného dňa. Mali sme stres zo svadobného fotenia, ale ten pominul, čo sme vystúpili z auta. Celé fotenie prebiehalo veľmi uvoľnene a máme nádherné fotky. Lepšieho fotografa sme si nemohli vybrať. Ľubko je priateľský, ochotný, dôsledný profesionál. Poradí s kvantum vecami, nie len čo sa fotografovania týka a komunikácia s ním je ukážková, určite odporúčam.
Simonka & Matej
Lepšieho fotografa a človeka na fotenie sme si snáď nemohli ani vybrať, sme veľmi radi, že sme ťa stretli a svadobné momenty určite neboli naše posledné, ktoré si fotil. Z každého momentu si zachytil tie najkrajšie fotky, aké mohli vzniknúť, fotenie bolo uvoľnene a veselé, o čom svedčia aj fotky. Vieš ľudí nastaviť, uvoľniť a spraviť atmosféru aby sa ľudia cítili ja fotení ako doma. Na výsledné fotky sme dlho nečakali a na záver nam prišli v nádhernom obale s krásnym popisom. Si proste najlepší a budeme ťa každému odporúčať. Už teraz sa tešíme na ďalšie fotenie.
Nikola & Vlado
Veľmi šikovný, mladý chalan, ktorého fotenie ozaj baví. A je to aj vidno na jeho fotkách, aký cit a nadšenie do nich vkladá. Aj preto sme si ho vybrali ako svadobného fotografa. Bola som s ním od príprav, aj to som mu vďačná, že ma ukecal, aby tam bol. Inak by som prišla o krásne momentky. Je veľmi príjemný, taký kľudný, upokojujúci. Takého človeka v deň svadby fakt že potrebujete mať pri sebe. Výsledok bol nad očakávania. Veľmi sa mi páči ako vie zachytiť detail a emóciu a o fotení v prírode ani nevravím. Odporúčam všetkými desiatimi.
Lucka & Juraj
Skvelý prístup, dokonalá tvorba. Lepšie sme si zvoliť nemohli. Už teraz sa tešíme na všetky fotky. Ďakujeme, že si bol súčasťou nášho veľkého dňa.
Mirjeta & Juraj
Šikovný fotograf, ktorý naozaj rozumie svojej práci, kreatívny, má cit pre detail a množstvo nápadov. Spolupráca s ním je veľmi príjemná a bezprostredná. S fotkami sme veľmi spokojní.
Barborka & Peťo
Určite najlepšia skúsenosť s fotografom vôbec. Na jednej strane prístup.. vyslovene priateľský vzťah s klientom a získanie si dôvery, na druhej strane pre nás osobne bolo svadobné fotenie veľmi príjemné, keďže sa snažil aby fotky vyzerali prirodzene, žiadne strojené pózy a umelé úsmevy. Dokázal zachytiť tie najkrajšie momenty… Ak túžite po naozaj výnimočných fotkách, tak určite odporúčame...Myslím, že jeho práca hovorí za všetko . ĎAKUJEME M&M
Majka & Matej
Ľubko, ďakujeme za priateľský a profesionálny prístup nielen v svadobný deň ale aj pred ním a po ňom! Od začiatku mi bolo jasné, že si tá správna voľba: fotograf ktorý sleduje dnešné trendy (moje vysnené blurry photos), nebojí sa ich vyskúšať a zaujíma sa o svojich klientov. Fotky boli nádherne odovzdané, zachytávajúce množstvo emócií, ktoré sme nemali šancu vidieť. Budeme na náš deň spomínať a prežívať odznova aj vďaka tvojim fotkám :) Ďakujeme.
Dominika & Ivan
Obrovská spokojnosť! Keby sa dalo, dali by sme aj 10 hviezdičiek. Boli sme nadmieru spokojní, či už s komunikáciou alebo samotným svadobným dňom a fotením. Už pri predsvadobnom stretnutí sme vedeli, že sme si vybrali dobre. Svadobný fotograf, ktorý je priateľský, milý, ale zároveň aj dôsledný a je vidno, že svoju prácu naozaj miluje a vyzná sa v tom čo robí. Jedným slovom profesionál - o čom svedčia absolutne dokonalé fotky, ktoré sme dostali. Okrem toho by sme radi vyzdvihli aj príjemnú a uvoľnenú atmosféru pri fotení - aj keď sme sa toho dosť báli, ako to bude prebiehať - všetko bolo úplne super. Ani sme nedúfali, že zo svadobného dňa budeme mať tak nádherné fotky. Ďakujeme!
Barborka & Miro
Máme naozaj vytúžené svadobné fotky! Pri hľadaní vysneného svadobného fotografa, ma zaujali práve jeho fotky z prírody, boli krásne. Chceli sme sa fotiť v lese. Cez deň a v noci, vďaka kreativite fotografa, s lampášmi... Výsledok je úžasný! Tento Fotograf vie presne zachytiť tie krehké momenty nabité emóciami... Ďakujeme za zvečnenie nášho najkrajšieho dňa. Odporúčame všetkým!
Lucka & Robo
Vrelo odporúčame tohto fotografa! Bol to náš svadobný fotograf, s ktorým sme boli nadmieru spokojní. O spokojnosti svedčí aj druhé fotenie, na ktoré sme si ho vybrali. Išlo o tehotenské portréty a určite s ním rátame aj pri iných foteniach. Fotky sú vždy krásne, detailne, umelecké, farebné aj čiernobiele. Výhodou je že fotky sú odovzdané vo viacerých variantoch: na USB, na stránke a aj vo vytlačenej forme. Vie krásne zachytiť každý moment a pri prezretí fotiek je cítiť z tých fotiek zachytenú emóciu. Super sa s nim spolupracuje, je ústretový, šikovný, vie poradiť a prichádza vždy s novinkami pri fotení. Ešte raz Ďakujeme a určite budeme len odporúčať tohto fotografa a tešiť sa na daľšiu spoluprácu s ním!.
Ivanka & Jozef
my wedding
© 2023 Ľubomír Kompaník - všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA